Kino Utajeno v jízdárně Savarin

23. 11. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://runoperun.cz/savarin
Místo
Jízdárna Savarin
V Cípu 896/1, Praha
zobrazit na mapě

Do kina, do divadla nebo na operu? Proč se rozhodovat!

Kino Utajeno návštěvníkům přináší komplexní kulturní zážitek a spojuje síly s RUN OPERUN. Co se skrývá za zavřenými dveřmi běžně nepřístupných pražských lokalit? To návštěvníci odhalí v rámci site-specific filmových projekcí Kina Utajeno. Cyklus zážitkových večerů propojí filmová promítání s imerzivním divadlem, komentovanou prohlídkou prostor a nově i operou! To vše přímo v srdci Prahy ve spolupráci s uměleckým kolektivem RUN OPERUN.

Z Laichterova domu se Kino Utajeno díky spolupráci s RUN OPERUN přesune 23. listopadu 2023 do bývalé jízdárny paláce Savarin. Savarin je pozdně barokní palácová stavba, která svou současnou podobu získala v druhé polovině 18. století. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor bývalé jízdárny a nasát její atmosféru během této site-specific imerzivní akce.

Za projektem stojí:
Projekt vznikl za finanční podpory Asociace producentů v audiovizi a Ministerstva kultury České republiky. Komentované prohlídky prostor jsou organizovány ve spolupráci se spolkem Prázdné domy. Listopadová akce probíhá ve spolupráci s RUN OPERUN, uměleckým kolektivem založeným v roce 2015. Hlavním cílem RUN OPERUN je přiblížit operu publiku, kterému je tento žánr vzdálený. Kolektiv reaguje na současně dění ve světě a staví operu jako rovnocenného partnera mezi další obory kulturního průmyslu. Organizátoři děkují za podporu agentuře 2media a magazínu art2friends.

Praktické informace:

  • Jaký film bude promítán? A který běžně nepřístupný dům ožije jako další? To zůstává utajeno! Cestu za odhalením Kina Utajeno je možné sledovat na jeho sociálních sítích.
  • Akce je přístupná pro diváky od 15 let a není bezbariérová.
  • Dotazy ohledně jazykové mutace filmu je možné směřovat na email pořadatele: tojeutajeno@gmail.com.
  • Pořadatelé upozorňují diváky, že prostory bývalé jízdárny Savarin jsou velmi chladné. Prostory budou vytápěny, ale i přesto je doporučeno se teple obléci.
  • Do Savarinu je vstup na vlastní nebezpečí. Koupí lístku (vstoupením do budovy) divák tuto skutečnost bere na vědomí a souhlasí s ní.
  • Nákupem vstupenky se divák zavazuje k dodržení návštěvního řádu, který si je možné přečíst zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články