Kinowar: Láska nade vše + Lvov: Koncert, který se nestal

22. 2. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://kinoatlaspraha.cz/
Místo
Kino Atlas
Sokolovská 371/1, Praha
zobrazit na mapě

Benefičními projekcemi ukrajinských válečných dokumentů ve čtyřech pražských kinech chtějí pořadatelé připomenout naléhavost konfliktu jen pár set kilometrů od českých hranic a zároveň jeho nebezpečnost pro zbytek Evropy. Druhým cílem je podpořit neziskovou organizaci Berehyni z Irpenya. Organizace byla založena v létě roku 2022 ve městě Irpen. Skládá se převážně z žen, které věnují svůj volný čas na pletení maskovacích sítí, vázání ponožek, či výrobu okopných svíček. Této organizaci poputuje veškerý výtěžek ze vstupného.

Lvov: Koncert, který se nestal / Ukrajina 2023 / 3 min. – Lvovská národní filharmonie byla hlavním místem akademické hudby v zemi. Dnes slouží jako logistické centrum pro distribuci lékařské a humanitární pomoci.Ukrajinští hudebníci, kteří museli kvůli válce opustit své domovy, vrátili na její pódium hudbu. Ve vyprázdněném koncertním sále hrají ve prospěch svých kolegů a sbírají prostředky na jejich podporu.

Láska nade vše (pásmo krátkých filmů) / Ukrajina / 77 min. – Výběr krátkých filmů natočených mladými ukrajinskými režiséry po 24. únoru 2022. Autoři zaznamenávají novou válečnou realitu z pohledu osobního života a milostných vztahů. Vytvářejí hmatatelný prostor pro reflexi a věnuji pozornost emocím a prožitkům lidí, kteří neztratili schopnost milovat.

Výběr zahrnuje snímky účastníků oficiálního programu loňského filmového festivalu v Cannes Anastasie Solonevych a Damian Kotsura, laureátů festivalů Molodist, KISFF, Wiz-Art Ihor Babaev, účastníky řady mezinárodních a ukrajinských festivalů Oleny Podolyanko a Novruze Hikmeta a strhujícího dokumentu od Galy Kozyutynské.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články