Kluci z garáže (křest EP) + Toyota Vangelis + Blue Uandi

6. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://bikejesus.com
Místo
Bike Jesus
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Kluci z garáže se poprvé představí naživo 6. června v Bike Jesus. Večer doplní Toyota Vangelis a Blue Uandi.

Ultimate boyband experience night.

Kluci z garáže je projekt tří digitálních producentů-písničkářů Bols/Sloba, Sxilence a Toyota Vangelise, kteří sledují aktuální trendy klubové a elektronické hudby a vytvářejí eklektický žánrový mix. Vzniká tak „klubový boyband“ s aktuálním sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků. Naživo se návštěvnictvo může těšit na unikátní blendy jejich skladeb i na skladby neslyšené. V textech na debutovém EP Kluci z garáže se stahují do prostoru garáže, který poskytuje dostatečné odstínění od online světa a vyjadřují potřebu odhlášení se od informačního přehlcení. To nabízí dostatečné zpomalení na přezkoumání vlastní identity a metafora garáže nabývá podobu místa, kde je ještě sotva signál, který jedna z postav na přebalu desky snaží ulovit na stylizovaný flip-phone. EP je výsledkem roční spolupráce, kdy se trojice navzájem potkávala ve studiu a na koncertech, a navazuje na už dřívější společné skladby, které budou také součástí nového živého vystoupení pod hlavičkou Kluci z garáže. Trojici tracků doplňuje remix od progresivního brněnského DJe a producenta Counta. O mix a finální producentskou supervizi se postaral Oliver Torr, mastering zaštítil Gaex a o artwork se postarala lublaňská umělkyně Farah Sara Kurnik.

Kluci z garáže jsou:

  • Toyota Vangelis (Václav Peloušek): Vysokoenergetické elektronické aranže Toyoty Vangelis jsou prostoupeny zranitelným hlasovým projevem, tématy digitální identity, budoucnosti a osamocení ve světě velkých dat. Ve svém klubovém písničkářství propojuje syntetický sound-design se symbiózou hlasivek a digitálních audio-procesů ovládaných vlastním mikrofonním kontrolerem. Za debutovou deskou Výklopný světlomety (Fullmoon forum 2013) byl oceněn deskou roku Vinyla a nominací na Anděla. Toyota Vangelis vyhledává hudební spolupráce, mezi kterými nechybí jména jako Tokyo Drift, Klara Wodehn, Oliver Torr, Never Sol, Sahareya, Miss Petty, Wierdsky, Bols/Slob nebo Sxilence. Jako Toyota Vangelis vystupuje od roku 2018 a je jedním ze zakladatelů Bastl instruments, kde je hlavním designérem elektronických hudebních nástrojů.

  • Bols/Slob (Matěj Dvořák): Bols/Slob je mladý český hudebník původem z Prahy. Jeho nejnovější deska Esoteric Garden vyšla na progresivním berlínském labelu Soul Feeder. Na Esoteric Garden sice hraje prim elektronika, ale nejedná se o čistě klubovou nahrávku. Na deseti skladbách Bols/Slob předkládá širokou paletu žánrů i emocí. Právě i za tento počin obdržel nominaci v kategorii Objev na letošních cenách Vinyla.

  • Sxilence (Matteo Ruggiero): Brněnský hudebník a producent Matteo Ruggiero aka Sxilence vydal na konci loňského roku EP Opravit se, které připravil ve spolupráci s platformou Future jiskří. Lyrika desky je velmi asociativní a zvukomalebná a tématicky ohledává stinné stránky post-internetové reality, především závislost na sociálních sítích a pohlcující touhu zůstat online od raného dětství. V textech svých písní se navrací do rodné Itálie a propojuje italštinu a češtinu do zvučné syntézy. Zvukově se inspiruje globální klubovou hudbou, post-rapem a krystalickým sound designem a vytváří evokativní temný svět na pomezí popu a experimentální elektroniky. Věnuje se také DJingu a audiovizuálnímu umění, které studuje na brněnské FaVU.

Blue Uandi je české popové duo oscilující mezi písněmi, klubovou hudbou a experimentální elektronikou. Zpěvák/producent/pianista Martin Konvička a zpěvák/producent/kytarista David Machovský, debutovali v roce 2021 s EP 1000 Braids. Oba mají zkušenosti v různých žánrech a nespoléhají se na nic jiného než na svůj instinkt neustále přetvářet širokou škálu emocí. Spolupracují s umělci v hudební i vizuální oblasti tak, aby navzájem podporovali svou mnohostrannou identitu a společně dávali život svým uměleckým vizím.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články