Knocked Loose + special guests: Deafheaven + Headbussa

19. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Americká kapela Knocked Loose vystoupí v Lucerna Music Bar. Jako speciální hosté vystoupí kapely Deafheaven a Headbussa.

Knocked Loose se po vystoupení na Brutal Assault vrací do Prahy rozproudit Lucerna Music Bar. Díky svým dynamickým živým vystoupením a schopnosti propojit se s publikem se Knocked Loose stali oblíbenou kapelou nejen na mnoha festivalech, kam se dřív hardcore sotva dostal. Nyní jsou považováni za jednu z klíčových moderních kapel v hardcoru, která bortí již nastavené základy. Jejich hudba se vyznačuje intenzivní a agresivní směsí hardcore punku a metalcoreových prvků, které přináší syrový a neúprosný hudební zážitek. Zvuk kapely definují silné, zkreslené kytarové riffy, dunivé bicí a niterný, hrdlo drásající vokál Bryana Garrise. O breakdowny a prostor pro moshpit u Knocked Loose není nouze – a nebude o ně nouze ani v Lucerna Music Baru, kam navíc přivezou nově vydaný singl Upon Loss Singles.

Deafheaven byli založení v roce 2010 v San Francisku a do metalového žánru vnesli nový směr – ve své hudbě spojují prvky black metalu s atmosférickým post-rockem a shoegaze, čímž vytváří intenzivní a emotivní zvuk. Klíčovým momentem v kariéře kapely bylo vydání alba Sunbather v roce 2013, které získalo velkou pozornost a uznání kritiky. Deafheaven se odlišují od tradičního black metalu nejen zvukově, ale i vizuálně, a na scénu tak vnáší i nový estetický přístup. Členové kapely nejsou vázáni na konvence a jejich moderní přístup reflektuje experimentální povahu jejich hudby. Jako opener této akce se představí hardcorová kapela Headbussa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články