Kolektivní trauma v transparentní komunikaci

29. 6. 2024 15:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Arnoldova vila
Drobného 299/26, Brno
zobrazit na mapě

Kolektivní trauma polarizuje a fragmentarizuje. Základní principy, jak vstřebat následky minulosti, představí tento workshop.

Zdeněk Weber a Šárka Weberová z Institutu prevence a léčení traumatu ukážou základní principy, čím mohou být a jak se projevují následky kolektivních nepříznivých, tíživých a destruktivních okolností především v mezilidské interakci a vztahovosti. Velkou výzvou dneška je hledání způsobů, jak hovořit o vysoce nebezpečných tématech bezpečným a smysluplným způsobem.

Cílem transparentni komunikace není odhalovat „fakta“ a vést o nich diskuzi. Cilem transparentni komunikace je integrace a vstřebání následků minulosti a jejích konečné překonání. Základním symptomem témat pod vlivem kolektivního traumatu je totiž polarizace a fragmentace vztahovosti a smysluplné diskuze a následná izolace skupiny a jedinců.

Během workshopu budou uvedeny základní principy transparentni komunikace a pokusíme se velice opatrně nahlédnout na konkrétní téma, které vyvstane z přednášky a diskuze přítomných účastníků, a to citlivým a holistickým způsobem. Předpokládaná délka workshopu je 2,5 hodiny.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články