Komentovaná prohlídka Muzea věžáků

3. 8. 2024 15:30, Kladno

Typ akce
Ve měste
web
https://muzeumvezaku.cz/
Místo
Muzeum věžáků Kladno
Vítězná 2955, Kladno
zobrazit na mapě

Komentovaná prohlídka Muzea věžáků pro zájemce o příběh kladenských věžáků.

Na začátku prohlídky se návštěvník ocitne ve vstupní hale, která je upravena do podoby, kterou měla krátce po dokončení v roce 1958. Součástí prohlídky je stálá expozice věnovaná širšímu kontextu vzniku sídliště i věžových domů, umělecké výzdobě sídliště a životu hlavního architekta věžáků Josefa Havlíčka. Prohlídka pokračuje do krytu civilní obrany, vybaveného tak, jak jej mohli obyvatelé v případě nepřátelského útoku. Návštěvníci také nahlédnou do vzorového bytu, rovněž vybaveného původním nábytkem. Prohlídka vrcholí výstupem na střešní terasu, která nabízí výhled do české kotliny. Věžáky jsou nejvýše položenými stavbami Kladna, dobře je z nich vidět Říp a České středohoří, za mimořádně dobré viditelnosti i Ještěd a hraniční hory.

Praktické informace:

  • Prohlídku je nutné si rezervovat dopředu.
  • Během července a srpna je muzeum pro veřejnost každou sobotu a neděli.
  • Návštěvu pro skupiny 8–12 lidí lze předem domluvit v jiném termínu na info@muzeumvezaku.cz nebo na tel: +420 797 795 782 (Po–Pá, 8–16 hod.). Na tomto telefonu lze domluvit prohlídku s anglickým výkladem (zahraniční návštěvy mohou jít též s českým výkladem a s tištěným průvodcem v angličtině a němčině).
  • Pro školní skupiny je vyhrazeno úterý, případně dle možností průvodců (prohlídky v časech 8:00, 10:00, 12:30 a 14:30).
  • Délka prohlídky je 90 minut.
  • Vzhledem k době vzniku domu je místy nutné počítat s užšími profily či nájezdy přes prahy. S výjimkou střešní terasy jsou všechny prostory přístupné pro vozíčkáře.

Více informací na stránkách muzea.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články