Koncert Katedry jazzu HF JAMU

24. 4. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://divadlonaorli.jamu.cz/
Místo
Divadlo na Orlí
Orlí 19, Brno
zobrazit na mapě

Studenti katedry jazzu Janáčkovy akademie múzických umění dostávají prostor během již tradičního festivalového koncertu. Letos na jevišti Divadla na Orlí představí ve středu 24. dubna 2024 od 19:30.

Jazzová interpretace na Hudební fakultě JAMU představuje prvně otevřený obor svého druhu na tuzemské akademii. Jazzové vzdělávání má v Evropě tradici nepříliš dlouhou, avšak procházející bouřlivými změnami v přístupu. Průkopníkem jazzové edukace v Česku je právě brněnská Katedra jazzu JAMU. V rámci republiky nabízí širokou škálu oborů, nyní již zcela bez instrumentálního omezení. Své zkušenosti předávají studentům osobnosti české i slovenské jazzové scény, mimo jiné David Dorůžka, Lubomír Šrámek, Jiří Slavík, Jiří Levíček, Cyrille Oswald, Marián Ševčík, Jan Jirucha, Juraj Bartoš či Matúš Jakabčic. Posledně jmenovaný se před časem vyznal: „Na Katedře jazzu JAMU se sešel skvělý kolektiv pedagogů. Hned bych šel k některým z nich studovat ten segment jazzu, který zvládají lépe než já. Kdybych já měl ve věku našich studentů takové možnosti, byl bych šťastný. JAMU je jedna z mých srdečních záležitostí.“

Během už devátého prezentačního koncertu katedry v rámci festivalu se představí hned několik kapel. Neznalý posluchač by si možná představil anonymní studentský šraml, ve skutečnosti však jde o vyspělé jazzové soubory často prezentující autorskou hudbu svých členů.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články