Koncert pro Mr. Shakespeara

25. 1. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
https://mestanskabeseda.cz/
Místo
Měšťanská beseda - Velký sál
Kopeckého sady 13, Plzeň
zobrazit na mapě

Poprvé v Měšťanské besedě uvidí diváci pojetí Shakespearova díla v podobě vystoupení 8 herců/zpěváků a doprovodu 5 muzikantů Kapely osamělých srdcí Williama Shakespeara. Humor, originální výtvarné prvky včetně 5,5 metru vysoké loutky W. Shakespeara, hravá choreografie, kostýmy i projekce a režie pro všechny věkové generace. Představení mělo premiéru na Letních shakespearovských slavnostech v roce 2022.

Zhudebňování textů Williama Shakespeara se Daniel Fikejz věnuje už 32 let, má za sebou 26 shakespearovských premiér s 10 různými režiséry a právě to bylo impulsem myšlenky na samostatný koncert. Velkou devízou tvorby Daniela Fikejze je její žánrová pestrost. V tomto případě je to třicet sedm písní, každá žánrově jiná, od hip-hopu po renesanční baladu. Například podání písně Dona Armada z Marné lásky snahy skládá poklonu The Doors.

Režie se ujal Filip Nuckolls. Společně spolupracovali už na víc než dvaceti inscenacích v různých divadlech v Čechách, na Slovensku a v britské Cambridgi. Ale s Williamem Shakespearem se – paradoxně – spolu potkali poprvé. Podstatné je, že i když Filip je o generaci mladší než Daniel, mají podobný pohled na věci okolo sebe a hlavně podobný smysl pro humor.

Kapela osamělých srdcí Williama Shakespeara hudební doprovod v obsazení:

  • Daniel Fikejz – klávesy
  • Jiří Hes – basa
  • Jan Chmelík – kytara
  • Jakub Doležal – dechy
  • Jaroslav Noga – bicí

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články