Koukej kolem sebe!

16. 5. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Stromovka - stanoviště Rekol před vchodem, vedle fontány před Výstavištěm
, Praha
zobrazit na mapě

Prahou na kole po proměnách města s Open House Praha.

Komentovaná cykloprojížďka s dopravním urbanistou Tomášem Cachem se zaměří nejen na architekturu, ale také na otázky bezpečného pohybu po městě na kole a infrastrukturu, která k tomu může napomoci. Trasa povede od Stromovky, přes Bubny až na ostrov Štvanice. Projížďka přiblíží, jakými proměnami Praha v těchto místech prochází.

Projížďka začne u Výstaviště, kde se zvedá z popela shořelé křídlo Průmyslového paláce, účastníci projedou okolo funkcionalistického skvostu Veletržního paláce do Bubnů, kde se chystá projekt nové rezidenční čtvrti. Zastaví se u nedávno zrekonstruované budovy bývalých Elektrických podniků (dnes Bubenská 1), vedle které má vzniknout nová Filharmonie. Zamíří k lávce HolKa a sjedou z ní na ostrov Štvanice, kde kdysi stával zimní stadion a dnes tu po něm zůstal už jen zchátralý objekt restaurace. Projížďka bude zakončena na štvanické plovárně Baden Baden.

Akce se koná při příležitosti doprovodného programu svátku městské architektury, festivalu Open House Praha 2024. Ten se letos uskuteční 13.–19. května 2024. Jubilejní desátý ročník festivalu zpřístupní o víkendu veřejnosti zdarma více jak 100 budov a prostorů na celém území hlavního města. Ve festivalovém týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky. Více informací o programu na webových stránkách.

Partnerem akce jsou Rekola, která zapůjčí na projížďku kola zdarma. Dorazit je možné i na vlastním kole.

Důležité informace:

  • Místem setkání je stanoviště Rekol před vchodem do Stromovky, vedle fontány před Výstavištěm (Výstaviště 67, Bubeneč, 170 00 Praha 7; GPS 50.1043106N, 14.4310244E).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 80 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Organizátor na akci může pořizovat fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články