Kra/jiná: Wagon Landscaping a Terra Florida

6. 6. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://kino35.ifp.cz/
Místo
Kino 35
Štěpánská 35, Praha
zobrazit na mapě

Jarní cyklus v červnu uzavře specifický krajinářský ateliér Wagon Landscaping z Paříže. Tento ateliér se nezabývá pouze návrhy, ale aktivně se zapojuje i do procesu proměny míst a některé fáze realizuje i fyzicky na místě. Jejich přítomnost na místě vedla k inovativní myšlence asfaltových zahrad, kde jednoduchým otočením stávajících asfaltových povrchů vzniká nový prostor pro živočichy a rostliny. Wagon se snaží pracovat s místními materiály, rostlinami, historií a podmínkami, a tyto faktory netradičně využívá pro současné krajinářské řešení s ohledem na respekt k místním podmínkám. Jejich přístup je ekonomický, ekologický a minimalistický, vycházející z kontextuálního pojetí krajinářství.

Ateliér Wagon Landscaping založili dva krajinářští architekti François Vadepied a Mathieu Gontier. přičemž oba vystoupí během červnové přednášky v Praze. Jejich studio je známé tím, že se snaží klást důraz na význam zeminy a ekonomicky minimalizovat přesuny materiálů na místě stavby.

Terra Florida je etablovaný krajinářský ateliér, založený v roce 1996 Lucií Vogelovou a Antonínem Wagnerem, který se specializuje na tvorbu zahrad a krajinářských projektů po celé České republice a v zahraničí. Jejich práce je založena na individuálním přístupu, nových nápadech a kvalitním provedení, spolupracují na projektech od konceptu až po dozory. Věnují se územnímu plánování i detailům v městském prostoru, vycházejí z ekologických principů a dlouhodobé udržitelnosti, s důrazem na citlivý přístup ke krajině. Jejich cílem je vytvářet krajinářská díla s ohledem na kontext místa, s estetickým a funkčním přínosem a s neotřelým výtvarným vyjádřením.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články