Kreslení 3D perem pro děti

27. 4. 2024 10:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - Cirkulární dílna
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Dopolední workshop základy práce s 3D perem je určen pro děti od 9 let i dospělé. Technika umožňuje vytvářet pevné struktury a objekty, kterých se lze ihned po dokončení dotýkat. Cílem dílny je ale především podpořit kreativitu a tvůrčí myšlení v přátelském a podporujícím prostředí, bez ohledu na předchozí zkušenosti.

Workshopem provede Tomáš Zahrádka, ilustrátor, spisovatel a grafik. Jako lektor učil děti mnoho let vytvářet animované filmy a vyprávět příběhy pomocí komiksu. Stál u založení pražské Knihovny věcí (Library of Things Prague) a před lety založil kreativní skupinu Urban Sketchers Prague, kde se potkávají ti, co se pomocí kresby snaží zachytit podobu měst a světa okolo sebe.

O 3D perách a materiálu PLA: Během workshopu budeme používat 3D pera s materiálem PLA – biomasou z obnovitelných zdrojů, která je ideální pro 3D tisk. PLA je pružné, odolné a lze ho snadno tvarovat při teplotě 190 stupňů, což připomíná práci s tavící pistolí. Tento materiál je bezpečný, téměř nezapáchá a umožňuje tvorbu v různých barvách.

Kapacita: 10 lidí

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články