Kristýna Šormová: Sama voda

25. 6. 2024 - 24. 8. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - C.0 HYB4 Galerie
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Kristýna Šormová, narozená v Příbrami 1985, žije a pracuje v Praze. Vystudovala Akademii výtvarných umění v ateliérech Michaela Rittsteina a Vladimíra Skrepla. V díle této umělkyně se odráží její osobnost, neodráží se však v klidné hladině stojaté vody, ale spíše v hladině divoké řeky.

V její abstraktní tvorbě lze pozorovat křehkost i sílu, je pro ni samozřejmé měnit rytmus i přístup k použitému médiu. Autorka neustále hledá a objevuje. Nalezneme hladkou, lazurní malbu, práci s otiskem, s náhodou. Nekonečné vrstvení, z něhož vzejde monochromní struktura. Promlouvají ale také velkoformátové perforované práce na papíře nebo gesticky modelované vrstvy barev na plátnech, jež Kristýna maluje prsty a vytváří tak až reliéfní díla vyznačující se hloubkou i soustředěnou energií. Výstavu doplňují autorčiny objekty, kterými navazuje na haptické uvažování a překračuje jimi rozměr obrazu.

Obrazovou část expozice doplňuje přírodními živly inspirovaná hudba a zvukový design skladatelky Martiny Vídenové (*1985).

‍Vernisáž proběhne 24. 6. od 18:00 v C.0 HYB4 Galerii.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články