Krtek a Kladno

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Kladno

Typ akce
Výstava
web
https://www.kladenskyzamek.cz/cs/default.aspx
Místo
Kladenský zámek
Zádušní 1, Kladno
zobrazit na mapě

Jak vlastně Krtek vznikl? Jak se Krtek stal astronautem? Kde ho pan Miler maloval? Kdo na Kladensku našel uhlí? Jak to s dolováním na Kladensku bylo?

Stálá expozice pro děti i dospělé Zdeněk Miler: Nejen Krtek představuje celoživotní dílo významného kladenského rodáka a výtvarníka Zdeňka Milera. Těšit se lze na originály skic, černobílou filmovou prvotinu inspirovanou Kladnem a výtvarníkův autentický ateliér, vybavený původním nábytkem a pomůckami, se kterými výtvarník 50 let pracoval. Ve vesmírném koutku je k vidění dokument a výstavka o výletu Krtečka do kosmu raketoplánem Endeavour s astronautem Andrew Feustelem.

Malí návštěvníci se ponoří do Krtečkova světa v milé herně, setkají se s jeho kamarády, dozví se o jeho výletech do vesmíru a proč se vlastně autor pro zvířátko krtka pro svou animovanou postavičku rozhodl a jak vlastně Krteček vznikl.

A protože na Kladensku dle legendy našel uhlí zase krtek, budou-li návštěvníci chtít, v rámci této výstavy se také podívají do simulované Důlní štoly v zámeckém sklepení, kde malí i velcí zažijí, jak to s dolováním na Kladensku bylo.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články