Laco Deczi & Mikuláš Pokorný

10. 6. 2024 19:00, Praha

Laco Deczi
Typ akce
Koncert
web
http://www.praha-vysehrad.cz
Místo
Vyšehrad – purkrabství - Komorní sál
V Pevnosti 161, Praha
zobrazit na mapě

Laco Deczi v červnu zavítá v doprovodu Mikuláše Pokorného na Vyšehrad. Účastníci se mohou těšit na akustické propojení piana a trubky, během něhož zazní nejen osvědčené jazzové standardy, ale i zcela originální skladby. Koncert se uskuteční 10. června 2024 od 19:00 a nabídne dva sety po cca 30 minutách s přestávkou.

Americký jazzový trumpetista Laco Déczi je hudební skladatel a malíř slovenského původu. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil do emigrace do USA v roce 1985. V USA se stal frontmanem kapely Celula New York a vystupoval s řadou jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut. Od roku 1990 pravidelně jezdí tour po ČR, Slovensku a Střední Evropě. Dohromady za svůj život vydal přes dvacet alb a video nosičů.

Mikuláš Pokorný, hudebník z nastupující generace, již během studií na pražské VOŠ Jaroslava Ježka, brněnské Janáčkově akademii a lisabonské Escola Superior de Música de Lisboa působil a stále působí jako leader a sideman v několika uskupeních a projektech: Jan Smigmator, Los Quemados či Mikuláš Pokorný Trio. Společně Lacem Déczim hraje již od roku 2021, kdy byl osloven, aby odehrál s kapelou Jazz Cellula New York turné v Čechách a na Slovensku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články