Landfall

26. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Inscenace Landfall je oslavou jinakosti. Erika Zueneli oslovila 10 performerů / performerek dle osobitosti pohybu, vzhledu i myšlení, aby vnesli na scénu gejzír nápadů, který diváka pohltí. A také dodá důvěru ve vlastní jedinečnost.

Deset mladých tanečníků a tanečnic, všichni na samém začátku svých kariér, otevírají skrze dynamický, rytmický a živelný tanec otázky týkající se světa a budoucnosti.

Co máme dělat? Jací chceme být? Jak můžeme dosáhnout absolutní volnosti?

Choreografka italského původu Erika Zueneli svou inscenací Landfall vyzdvihuje individualitu a diverzitu. Nesnaží se dosáhnout technické dokonalosti, ale naopak hledá osobitost a krásu v chaosu. Jedinečnost účinkujících je umocněna jak choreograficky, tak skrze překvapivou práci se scénografií a hudbu. Pocit svobody, který na scéně vzniká, je nakažlivý. Divák sleduje tanečníky, kteří v rychlosti pohybu a neustálé proměně, formují na jevišti barevné a živoucí obrazce.

Představení obsahuje nahotu.

Erika Zueneli
Svou choreografickou a taneční kariéru rozvíjela Erika Zueneli mezi Itálií, New Yorkem, Francií a Belgií, kde se setkávala s významnými osobnostmi uměleckého světa. V roce 2008 založila v Bruselu svůj vlastní soubor Tant'amati/asbl.

Pro její tvorbu je charakteristický zájem o lidské vztahy a způsoby jakými lze každodennost transformovat v něco nečekaného. Díky osobitému vnímání reality a precizní práci s formou dokáže vložit i do banálního gesta hluboký význam. Zkoumá všemožné otázky týkající se lidského bytí, ale jejím choreografiím nechybí ani humor a patřičný nadhled.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články