Lenka Nová

12. 6. 2024 18:30, Ústí nad Labem

Typ akce
Koncert
Místo
Wolfrumova vila
Na Schodech 1601/10, Ústí nad Labem
zobrazit na mapě

Lenka Nová vystoupí v rámci své Vila Tour ve Wolfrumově vile v Ústí nad Labem 12. června 2024.

Vila Tour – série komorních koncertů na architektonicky zajímavých místech, která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. Vzhledem k velikosti objektů je kapacita koncertů omezena.

Lenka Nová„zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem.“ Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 album Čtyřicítka, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Vydala čtyři sólová alba Nová deska, Psí hodina, již zmiňovaná Čtyřicítka a Dopisy. Od roku 2012 pravidelně koncertuje po celé České republice, ať už po boku Michala Horáčka, Petra Maláska, nebo Ondřeje Rumla.

Wolfrumova vila – je historizující palácová vila ve strmém svahu nad centrem Ústí nad Labem. K budově náleží rozlehlá zahrada, ve které se nachází bazén, vodárna, grotta a další drobná architektura. Vilu si nechal navrhnout od vídeňské architektonické kanceláře Hanse Miksche a Juliana Niedzielskiho nejstarší syn významného podnikatele a politika Carla George Wolfruma jako rodinné sídlo. Stavěla se mezi lety 1887 až 1910. Rodina zde žila až do odsunu německého obyvatelstva v roce 1945. Poté budovu získal Český rozhlas, který zde má od té doby své sídlo.

A na co se mohou diváci těšit?

  • Welcome drink v podobě šumivého alkoholického (nebo nealkoholického) nápoje z rodinného Jindrova vinařství.
  • Individuální prohlídka objektu a odborný výklad dědiců nebo průvodců.
  • Koncert Lenky Nové a doprovodných muzikantů Josefa Štěpánka na kytaru a Mikuláše Pokorného na piano (80 min.).
  • Ochutnávka vín z Jindrova vinařství.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články