Lenka Nová

25. 6. 2024 18:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://laichter.house/cs
Místo
Laichterův dům
Chopinova 1543/4, Praha
zobrazit na mapě

Lenka Nová vystoupí v rámci své Vila Tour v Laichterově domě v Praze 25. června 2024.

Vila Tour – série komorních koncertů na architektonicky zajímavých místech, která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. Vzhledem k velikosti objektů je kapacita koncertů omezena.

Lenka Nová„zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem.“ Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 album Čtyřicítka, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Vydala čtyři sólová alba Nová deska, Psí hodina, již zmiňovaná Čtyřicítka a Dopisy. Od roku 2012 pravidelně koncertuje po celé České republice, ať už po boku Michala Horáčka, Petra Maláska, nebo Ondřeje Rumla.

Laichterův dům – opravdová „lahůdka“ celé Vila Tour. Dům, který není běžně přístupný veřejnosti, stojí na adrese Chopinova 4, Praha 2 – Vinohrady. Dům byl postaven podle návrhu architekta Jana Kotěry mezi lety 1908–1910 jako sídlo nakladatelství Jana Laichtera. Dům si nechal postavit jako kombinaci sídla svého nakladatelství a činžovního domu. Prostorám nakladatelství dominuje prostorná písárna spojená s bohatě zdobenou schodišťovou halou, která propojovala nakladatelství s bytem Jana Laichtera. Hala je zdobená výmalbou Františka Kysely a dominuje jí lustr z dílny Františka Anýže. Původní návrh také počítal s dvojící soch na průčelí domu, které byly zadány sochaři Karlu Dvořákovi, ale z finančních důvodů nebyly mimo zmenšeniny nikdy realizovány.

A na co se mohou diváci těšit?

  • Welcome drink v podobě šumivého alkoholického (nebo nealkoholického) nápoje z rodinného Jindrova vinařství.
  • Individuální prohlídka objektu a odborný výklad dědiců nebo průvodců.
  • Koncert Lenky Nové a doprovodných muzikantů Josefa Štěpánka na kytaru a Mikuláše Pokorného na piano (80 min.).
  • Ochutnávka vín z Jindrova vinařství.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články