Les

29. 9. 2024 18:00, Ostrava

Olof Grind
Typ akce
Divadlo
web
https://dkpoklad.cz/
Místo
DK Poklad - Divadelní sál
Matěje Kopeckého 675/21, Ostrava
zobrazit na mapě

Představení Les v souladu se svým názvem odráží les. Evoluci, růst, úpadek, smrt a znovuzrození přírody a to, co se s ní děje, když se jí dotkne lidská ruka. Stojky na rukou soubor používá jako prostředek k vytváření obrazů a koláží na jevišti. Kladou otázky týkající se schopnosti přírody udržovat rovnováhu směřující k harmonii a lidské schopnosti manipulovat s ní nebo dokonce zastavit její pokrok.

Koncepční rámec pro Les vyrostl z myšlenky zpochybnění těla při stojkách na rukou a inherentních tradic této disciplíny. Použitím více těl a dekonstrukcí konvenční techniky stojek na rukou transformuje soubor sólové zaměření stojek na něco rozsáhlejšího.

Švédská novocirkusová company Right Way Down se totiž již léta specializuje na disciplínu handbalancingu a proměňuje tuto původně sólovou techniku v kolektivní dynamickou disciplínu, ve které se jednotlivé prvky spojují v harmonický celek. Stejně jako v onom lese.

Temná, tichá, chladná a mlhavá atmosféra lesa ožívá, paprsky slunce proniká skrze listy, větve tančí ve větru, hluboké kořeny spojují vše v harmonický ekosystém. A to vše pouze pomocí těl šestice artistů. Proplétají se, zkoumají absurditu světa naruby, kde jsou pravidla normálu převrácená a lákají do lesa, kde s neuvěřitelnou silou a sebekontrolou společně tvarují prostor a vytvářejí jedinečné představení plné harmonie a inovace.

Vstupenky na Les lze zakoupit ve třech kategoriích – „Podporovatel“, který získá výhodná místa a dobrý pocit, že vyšší cenou podpořil chod festivalu, „Základní“ do většiny sálu a „Zalevno“ do zadních řad pro ty, kteří si chtějí tento kulturní zážitek užít, ale zároveň potřebují ušetřit. Z nabízených variant je možné zvolit tu, kterou finanční situace a láska k tanci dovolí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články