Letní kino MeetFactory 2024

19. 6. 2024 - 4. 9. 2024, Praha

Typ akce
Festival
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou.

Filmový program sezóny nese podtitul Save The World a nabídne sérii 12 snímků tematizujících globální společenské fenomény. Selekci filmů i tentokrát sestavil Jan Jílek, programový ředitel Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“ – tvrdí o svém letní programu dramaturgové.

Sezóna letního kina MeetFactory startuje ve středu 19. června s Červenou želvou, meditativním animákem z produkce kultovního Studia Ghibli. Film uvede dramaturg letního kina Jan Jílek. Před první projekcí proběhne také galerijně-rezidenční večírek Soirée.

Praktické informace: Vstup na všechny projekce je i letos zcela zdarma. Začátek promítání je v červnu a červenci přibližně 21:30, v srpnu pak 20:30.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články