Letní výtvarné sympozium pro děti 2024: Planeta zvířat

19. 8. 2024 - 22. 8. 2024, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.villapelle.cz/
Místo
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha
zobrazit na mapě

Villa Pellé zve na letní dětské sympozium. Planeta zvířat ukrytá v galerii čeká na všechny malé umělce a dobrodruhy, kteří rádi tvoří a mají chuť vyrobit si zvíře podle vlastní fantazie.

Tygr, kočka, slon, kůň, hroch, býk nebo pes? Kdo má jaké oblíbené zvíře? Kdo ví, jakého domácího mazlíčka měl Picasso? A proč faraoni a slavní malíři milovali kočky? Na letním výtvarném sympoziu budou objevena všechna zvířata ze světa umění. Zaostřeno bude na jeskyní malby, obrazy s koňmi, sochy bájných zvířat nebo třeba slavný obraz Dáma s hranostajem od Leonarda da Vinciho. Pak se děti stanou samy umělci a vytvoří zvíře podle vlastní fantazie. Sympozium bude zakončeno společnou výstavou všech zvířat, které si každý umělec odnese s sebou domů.

Program trvá od pondělí do čtvrtka, vždy od 9–12:30 a je určen pro děti ve věku od 7 do 12 let.

Program:

Pondělí 19. srpna – První den se děti seznámí s motivem zvířat v průběhu dějin umění i v současném umění. Dále si děti vytvoří skicu či loutku zvířete a společně postaví příběh zvířete, se kterým budou pracovat po celé čtyři dny sympozia.

Úterý 20. srpna – Druhý den sympozia si řeknou něco o ilustraci a grafice, o tom, jaké existují grafické techniky a proč se používají. Následně si děti vyzkouší jednoduchý linoryt pomocí polystyrenu. V další části dne pak pomocí tzv. kuchyňské neboli domácí litografie nakreslí vlastní planetu zvířat.

Středa 21. srpna – Třetí den výtvarného sympozia se zaměří na sochu. Nejprve si na tvorbě slavných sochařských mistrů ukážou způsoby zpracování a možnosti využití nejrůznějšího materiálu, kterým může být například i odpad. Po teoretickém úvodu budou děti vytvářet vlastní sochu zvířete nebo jeho domečku. Do tvorby zapojí nejen vlastní fantazii, ale i nejrůznější materiál. Závěrem dne vytvoří společný obraz.

Čtvrtek 22. srpna – Poslední den sympozia se zaměří na výstavu. V teoretické části si poví něco o českých i světových galeriích a o tom, jak provoz v galerii funguje a co obnáší uspořádání výstavy. V praktické části si pak za využití šablony vyzkouší metodu „action painting“. Na úplný závěr proběhne vernisáž výstavy vytvořených děl.

V ceně vstupenky jsou veškeré pomůcky a materiál. Doporučeno je oblečení, které si děti mohou umazat nebo zničit.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články