Lil Tracy + Brennan Savage + Drippin So Pretty

16. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Kultovní emo kovbojové společně na tour: Lil Tracy a Brennan Savage v Praze, a to 16. dubna 2024 v pražském klubu Lucerna Music Bar. Jako support vystoupí Drippin So Pretty.

Ať už pod přezdívkou Tracy Minaj, Yung Bruh nebo jako Souljawitch – nikomu se nedaří být na vrcholu alternativního rapu tak dlouho jako Lil Tracymu. Jeden ze zakládajících členů kolektivu Thraxxhouse a GothBoiClique přijede konečně do Prahy. A spolu s ním velmi speciální host Brennan Savage.

Lil Tracy vyrůstal v hudební rodině, jeho otec Ishmael Butler je známý z uznávaného projektu Shabazz Palaces, matka Cheryl Coko Clemons se proslavila v devadesátých letech v R'n'B formaci SWV. Vyrůstal na Virginia Beach, jeho kariéra vystřelila po přestěhování do Los Angeles, kde začal úzce spolupracovat s Lil Peepem – stačí vzpomenout na jejich kultovní track Awful Things.

Jejich společné EPs Castles a Castles II stály na počátku emorapové vlny, která se valila internetem v druhé půli první dekády. To, že Lil Tracy patří k nejuznávanějším muzikantům na této scéně, a dávno překročil označení cloudového/internetového rappera, značí i fakt, že jeho singl Like a Farmer (2018) zremixoval ve svých začátcích jeden z nejstreamovanějších rapperů Lil Uzi Vert.

Brennan Savage je na scéně o něco kratší dobu, přesto si už vybudoval oddanou fanouškovskou základnu, kterou si získal upřímnými emotivními texty o vlastních depresích. Jeho vzory jsou rockoví umělci jako The Police, The Beatles nebo Bob Dylan. Tedy jména, která vždy poslouchal se svým otcem. Kovbojská estetika mu vždy byla stejně blízká jako ta rapperská.

Dětství strávil v New Yorku. Poté, co jeho otec, člen hasičského sboru, odešel po zákroku 11. září do důchodu, musel se Savage odstěhovat do San Diega. Do New Yorku se ale stále vracel a později se zde na střední škole potkal i s Lil Peepem. Brennan sice zkoušel studium vysoké školy, v průběhu mu ale došlo, že jediné, co mu v životě dává smysl, je dělat hudbu. Několik úspěšných projektů, vyprodané tour, miliony streamů i sledujích a hity jako Look at Me Now a Bulletproof dokazují, že se Savage vydal správnou cestou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články