Lip Critic

17. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://bikejesus.com
Místo
Bike Jesus
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Undergroundový punk kapely Lip Critic míří poprvé do Česka. Newyorská kapela vystoupí v pražském Bike Jesus 17. září 2024.

Od klasického punku k postmodernímu popu pro budoucnost bez žánrů. Newyorská kapela Lip Critic hraje na samplery, dvoje bicí a k tomu samozřejmě nechybí vokály – netradiční sestava nástrojů jim umožňuje tvořit hudbu od hardcoru po divoké noisové struktury. Projekt Breta Kasera, Connora Kleitze, Daniela Eberleho a Ilana Nattera zamíří do Česka poprvé 17. září, a to do pražského klubu Bike Jesus. Jejich živá vystoupení jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Lip Critic vznikli v New Yorku v roce 2018, největší pozdvižení ale vzbudila jejich první dlouhohrající deska z letošního roku Hex Dealer. Americká kapela si na ní pohrává s nejrůznějšími hudebními postupy a tématy, texty alba se často zaměřují na tělo a způsoby, jakými se vnitřní funkce propojují s vnějšími předměty, aby vyřešily strádání duše. Každá skladba zpracovává širokou škálu emocí, které nepostrádají silnou taneční energii. „'Hex Dealer' je koncepční album o predátorských kazatelích a podobných typech lidí, kteří se uchylují k taktice podomních prodejců, aby naplnili svou touhu ovládat druhé. V tomhle světě je všechno prostředkem k získání moci, fasádou, která má zakrýt skutečnou zkaženost těchto postav. Svou prázdnotu otupují nadměrnou spotřebou; ať už jsou to zbrusu nové džíny ve skladbě 'It's the Magi§c, výlety do řeznictví v 'Bork Pelly' nebo skládání dokonalého sandwiche na benzínce v tracku In the 'Wawa',” hodnotí nahrávku server Pitchfork.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články