Listování: Historky z Tinderu

27. 6. 2024 18:30, Plzeň

Typ akce
Ve měste
web
https://www.facebook.com/plzenzastavka.cz
Místo
Plzeň Zastávka
Preštická 1761/4, Plzeň
zobrazit na mapě

Listování s Lukášem Hejlíkem a Pavlou Dostálovou (alternuje Lucie Macháčková) představí knihu Lucie Macháčkové Historky z Tinderu.

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách. Stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly a ty jsou pochopitelně živnou půdou pro projekt LiStOVáNí. Představení stejně jako kniha plné příběhů o lásce, randění i pořádných trapasech diváky dostanou – ať už jsou single, zadaní, anebo něco mezi. Dozví se například, co se stane, když se zabouchnou na divokém večírku, co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazí na svého ex nebo jak nejlépe rozchodit rozchod.

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol –⁠ představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první –⁠ knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články