LUFT 2024: Nivva + Explicit Sound

24. 5. 2024, Ostrava

Typ akce
Koncert
web
http://www.provoz.net/
Místo
Kulturní centrum Provoz
Kostelní 24, Ostrava
zobrazit na mapě

Pátý ročník audiovizuálního festivalu LUFT vypukne již v pátek 24. května. Po zahajovací vernisáži v 18:00 proběhnou vystoupení virtuální zpěvačky Nivvy a brněnského elektronického kolektivu Explicit.

Od všech ostatních umělců působících na české hudební scéně se zpěvačka Nivva odlišuje tím, že neexistuje, jde totiž o virtuální projekt. Introvertní zpěvačka, skladatelka a 3D grafička, která Nivvě propůjčila svůj hlas, přece jen mírně odhalila svou identitu tím, že se při vytváření grafické podoby Nivvy inspirovala svou vlastní tváří. Hudbě Nivvy pomohli na svět Ondřej Mikula (Aid Kid) a Jakub König (Kittchen).

Explicit Sound sídlí v Brně a je součástí Explicit Collective, která vytváří, podporuje a definuje mladou generaci raverů prostřednictvím parties, zvukového designu, oblečení a médií. Kolektiv v uplynulých letech uspořádal více než 30 akcí, uvedl na trh kolekci oblečení a vydal debutovou hudební kompilaci. Explicit Sound v současnosti tvoří zakládající členové DJ De, Vinfield a krabs. Jejich vystoupení jsou dynamickou směsí současného klubového zvuku. Trio založené v roce 2016 se odrazilo od svých kořenů a zamířilo ke směsi elektronické hudby.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články