Luft: Mats Gustafsson & Erwan Keravec

25. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://punctum.cz/
Místo
Punctum
Krásova 27, Praha
zobrazit na mapě

Kombinaci skotských dud a saxofonu uslyší návštěvníci během koncertu Matse Gustafssona a Erwana Keravce, který proběhne 25. 9. 2024 od 20:00 v klubu Punctum.

Mats Olof Gustafsson je švédský freejazzový saxofonista, improvizátor a skladatel. Je známý svou tónovou bojovností a intenzitou při improvizaci. Do jeho širokého záběru patří free jazz, rock, elektronika, noise i spolupráce s divadelními a tanečními soubory. Na svém kontě má vice než 250 alb a přes 2000 koncertů po celém světě. Spolupracoval mimo jiné s interprety jako jsou Sonic Youth, Faust, Dalek, Peter Brtozmann, Joe Mc Phee, Nenneh Cherry, Ken Vandermark, The Ex, Merzbow, Christina Marclay, Otomo Yoshihide a dlašími.

Žánrově všestranný skladatel a hráč na velké skotské dudy Erwan Keravec z Bretaně se pohybuje na hranicích lidové hudby, klasické hudby, free jazzu, noisu a scénické hudby. Patří do stejné třídy nadžánrových improvizátorů jako jeho častí spoluhráči, experimentální skladatel a vizionář Heiner Goebbels a švédský saxofonista Mats Gustafsson. Mezi jeho současné projekty patří také adaptace legendární skladby In C průkopníka amerického minimalismu Terryho Rileyho pro 20ti členný dudácký ansámbl či projekt 8 Pipers for Philip Glass, který je taktéž součástí programu letošního Respect festivalu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články