Lumia

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Praha

Typ akce
Výstava
Místo
Galerie audiovizuálního umění - 2. patro
Celetná 596/15, Praha
zobrazit na mapě

Přijďte si hrát se světlem!

Nová interaktivní expozice audiovizuálního umění v Praze. Svět digitální imaginace na interaktivní výstavě, která posouvá hranice vnímání a fantazie. Příběh světla ve tmě. Současné audiovizuální umění vytvořené pomocí nejmodernějších obrazových technologií.

Lumia je imaginárním příběhem světla a průvodcem fantazie, labyrint světelných instalací, kde jsou vystavena současná umělecká díla vytvořená pomocí nejmodernější zobrazovací techniky. Technologie jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce dokážou diváka vtáhnout do samotného díla a dát mu možnost ovlivňovat jeho podobu. Výstava je vhodná pro širokou veřejnost, dospělé i dětské návštěvníky, jedince, které baví moderní technologie a všechny ty, kteří neztratili dětskou duši a nebojí se vydat hluboko do své fantazie.

Výstava Lumia je společným dílem několika umělců, které spojuje vztah k moderním technologiím a živému audiovizuálnímu umění. Koncept interaktivní audiovizuální výstavy se zrodil před deseti lety v hlavě Filipa Kočíka, fotografa, výtvarníka a producenta, působícího v uměleckém světě pod přezdívkou Feex. Ten pro svou myšlenku nadchnul další výtvarníky a umělce a projekt „světelné imaginace“ uskutečnil. Na projektu Lumia s Filipem Kočíkem spolupracovali digitální umělec Ati Sphere, VJ tvořící video art Michal Škorpík, akademický sochař Jakub Chocholoušek a light engineer Slavomír Hrdina.

Ati Sphere je digitální umělec a art director soustředící se na tvorbu interaktivních instalací a video mapping produkcí. Posledních 10 let spolu z dalšími vizuálními umělci vytváří video mapping instalace které jsou k vidění po Evropě, kdy za pomocí světla projektorů je statická architektura proměněna ve živou hru světla a tvarů. Ze svojí skupinou Cirque Garuda vytváří představení jež kombinují interaktivní projekce s tancem a akrobacií ve formě Nového Cirkusu.

„Snažíme se vytvořit živoucí prostor, který budeme průběžně obměňovat. Obsahově, i co se týká zvaných umělců. Rádi bychom dali v budoucnu možnost i mladým lidem z uměleckých škol, aby zde představili své projekty,“ říká Filip Feex.

Upozornění: Není vhodné pro osoby s citlivostí na světlo a fotosenzitivní epilepsií.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články