Magnoli večery: Čáry v písku – Co říká a může říkat vaše DNA?

20. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.themozart.com/
Místo
The Mozart Prague
Karoliny Světlé 208/34, Praha
zobrazit na mapě

Jak je to s predispozicemi k nemocem a dědičností? Jaký vliv mohou mít geny na zdravotní stav v pozdějším věku? K čemu je genetické testování a jeho využití pro zjištění rizikových faktorů spojených s různými nemocemi nebo pro pochopení genetických kořenů určitých rysů a vlastností? Jak prostředí a životní styl mohou ovlivnit genetiku? Kam se vlastně bude genetika i technologie vyvíjet?

Čáry v písku na téma Co říká a může říkat vaše DNA? proběhne 20. února 2024 v prostředí unikátní kavárny The Mozart Prague, poblíž Karlova mostu.

Máloco prochází tak ohromným vývojem a posunem, jako genetika. To, že medicína jde a půjde tímto směrem je neodiskutovatelné. O to zarážející je, jak málo se toho o genetice a jejích možnostech i úskalích ví a na kolik nejasností se v této oblasti naráží. V rámci dalších Čar v písku na toto téma proběhne přednáška a diskuze s předním odborníkem Michalem Pohludkou.

Michal Pohludka je vystudovaný biochemik s doktorátem z molekulární biologie. Autor několika motivačních a odborných knih z oblasti biomedicíny i řízení firem. V rámci akademického světa je zpojen do globálních biotechnologických projektů, zasedá v Charles University Innovations Prague, která se zabývá transferem technologií. Spoluzaložil společnost Macromo (digitální zdravotnická platforma pomáhající lidem žít aktivně a zdravě).

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě. Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenosti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články