Martin Mařík: Hlavy

5. 6. 2024 - 28. 6. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
web
https://recesse.cz/
Místo
Galerie Recesse
Břevnovská 212/1, Praha
zobrazit na mapě

Výstavní projekt Hlavy představí výběr z tvorby břevnovského rodáka Martina Maříka z let 1987–2023. Za skoro čtyřicet let umělecké praxe si vytvořil svébytný umělecký rukopis, který v sobě kombinuje prvky klasické i strukturální abstrakce, asambláže a nové figurace.

Hlavy – na obrazech surreálně levitující a odhalující své myšlenky. Hlavy jsou v dílech Matina Maříka ústředním motivem obrazu, přesto někdy působí až nepatřičně, jako by byly na obraze omylem. Už samotný název Hlava je osvobozen od jakékoliv snahy o identifikaci zobrazované osoby. Podstatné je to, co se děje v nich, někdy i na nich. Hmat (či hmatová paměť) a zrak mohou být na obrazech Martina Maříka vnímány jako nástroje k vyvolání vzpomínek. Autor často pracuje s artefakty a přírodními materiály z cest, které pro něj měly zvláštní význam.

Martin Mařík, narozen v Praze roku 1961, absolvent Vysoké školy zemědělské, působil bezmála 30 let jako novinář v denících (MF Dnes, Hospodářské noviny) i týdenících (Ekonom, tabletový týdeník Dotyk). Bydlí v Břevnově, je ženatý, má dva syny.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články