Martina di Gregorio: Barevné sny ve věži

1. 6. 2024 - 28. 8. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://vodarenskavezletna.cz/
Místo
Vodárenská věž Letná - Galerie ve věži
Na Výšinách 1, Praha
zobrazit na mapě

Martina Di Gregorio „snívá o lepších zajtrajškoch“ skrze své obrazy. Její výstava s názvem Barevné sny bude k vidění od 1. června do 28. srpna 2024.

Martina Di Gregorio se narodila v Banské Bystrici v umělecky kultivovaném prostředí jako dcera etnoložky. Absolvovala studium podnikového managementu na Technické univerzitě ve Zvolenu, ale od osmnácti let ji lákal modeling, kterému se dlouhodobě profesionálně věnovala zejména v módních agenturách v Barceloně, Paříži a v Miláně. Nadchl ji svět kreativního průmyslu, ale i poznávání nových zemí. Její tvorbu ovlivnilo absorbování atmosféry cizích kultur a práce s kombinováním oděvů, barev do avantgardních módních linií a kreací. Pobyt v zahraničí se pozitivně odrazil v její schopnosti plynule komunikovat v angličtině, italštině i francouzštině. Dnes žije v Bratislavě, pracuje ve státní správě, ale v posledních letech ve spontánní reakci na celospolečenské klima vyvolané epidemií začala hledat východiska ve výtvarné tvorbě. Našla svůj osobitý styl i spontánní rukopis a začala vystavovat.

Tematická rozmanitost jejích obrazů spočívá v první řadě v nekonečných možnostech abstraktní tvorby. Na jedné straně je to poeticko-impresivní poloha, kde autorka pracuje se zářivými a mihotavými barevnými skvrnami a body, které v soustředěném vířivém rytmu nanáší na obrazovou plochu. Na straně druhé je to racionální, promyšlený koncept, kde buduje skladbu tvarů, komponuje barevné harmonie a vkládá prvky, které nabývají podoby stylizovaných znaků. Vždy je však za obrazem konkrétní příběh, zpracovaný prostřednictvím abstrakce s ambicí předat nekonečně pozitivní energii i vnímavým příjemcům. Zpracovává kontrasty ale i symbiózy mužského a ženského světa, postavami s příznačnými barvami vyjadřuje nové začátky, zrod nové doby, konec války. Maluje akrylovými barvami, někdy v kombinaci s pastelem, přičemž používá různé techniky a pomůcky – štětec, špachtli, ruce, odtlačování, vrstvení.

Výstavu lze navštívit v Galerii ve věži každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 14:00 do 18:00. Během letních prázdnin je doporučeno si před návštěvou ověřit letní režim otevírací doby na webových stránkách Vodárenské věže.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články