Mary Lattimore + Humming Amps

10. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Americká harfistka Mary Lattimore vystoupí v pražské MeetFactory 10. března 2024. Jako host vystoupí projekt Humming Amps.

Mihotavé ódy na hořkosladkou krásu pomíjivých okamžiků života v tvorbě americké harfistky a skladatelky Mary Lattimore se v březnu vrací do Prahy.

Vzpomínky a imaginace odjakživa vyplňovaly autorčin podmanivý hudební vesmír. Na nové dlouhohrající nahrávce Goodbye, Hotel Arkada skrze příběh nešťastného osudu starobylého hotelu Arkada na chorvatském ostrově Hvar bezeslov vypráví o nevyhnutelnosti životním změnám i útěcích do sépiových zákoutí vlastní paměti. Třpytivé, reverbované tóny harfy v šesti nostalgií prosáklých skladbách dokresluje instrumentace sestavy spolupracovníku a blízkých přátel Mary; syntezátorové plochy Lola Tolhursta, bývalého člena The Cure; mlhavé drony kytarového experimentátora Roye Montgomeryho; melodie akordeonu Walta McClementse nebo smyčce houslistky Samary Lubelski.

„When I think of these songs, I think about fading flowers in vases, melted candles, getting older, being on tour and having things change while you're away, not realizing how ephemeral experiences are until they don't happen anymore, fear for a planet we're losing because of greed, an ode to art and music that's really shaped your life that can transport you back in time, longing to maintain sensitivity and to not sink into hollow despondency.“

Hostem koncertu bude projekt Humming Amps, za nímž stojí Kevin Doria z kapel Growing, Hiss Tracts, Total Life a Sing Sinck, Sing. Někdy sólově, někdy v triu, někdy v ansámblu, Humming Amps zpodobňuje lásku k vibrujícím strunám zesilovaným přes rezavějící, zadrhávající se reproduktory v unavených místnostech udržovaných při životě tvrdohlavou touhou potěšit i nepotěšitelné.

Za posledních 20 let vydal Doria svou tvorbu na labelech Kranky, The Social Registry, Constellation Records, Important Records nebo Silver Current Records, a to jak ve spolupráci, tak i sólově, a předskakoval třeba i Gy!Be.

Událost na Facebooku

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články