McKinley Dixon

8. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Výrazné texty a nakažlivé beaty s příměsí jazzu a funku – to je McKinley Dixon, jedno z nejaktuálnějších jmen mladé americké hip hopové scény. Poprvé v České republice.

Festival Prague Sounds po loňském nezapomenutelném vystoupení mladého britského rappera Kofiho Stonea přichází opět s klubovou nocí v Kasárnách Karlín. Tentokrát s českou premiérou jednoho z nejzářivějších mladých jmen amerického hip hopu – rapperem McKinley Dixonem. Jeho průlomová deska z roku 2021 nazvaná For My Mama and Anyone Who Look Like Her uvedla na scénu nový a především jedinečný hlas. Album si získalo přízeň kritiků a fanoušků díky jazz-rapovým vlivům a jiskřivé improvizované hudbě, která vytváří skvělé pozadí pro Dixonův okouzlující a svobodný projev. A nechybí texty na velkou šíři témat – zároveň poetické i výmluvné. Nikoho by proto nemělo překvapit, že rapper uvádí americkou spisovatelku Toni Morrisonovou jako „největší rapperku všech dob.”

Dixonovo zatím poslední album Beloved! Paradise? Jazz! je pojmenováno právě po třech nejslavnějších dílech této autorky. Nad současnou obvyklou hip hopovou produkci nahrávka vystupuje díky energickému a výraznému zvuku, využití živých nástrojů a literárních i osobních textů. To vše dělá z poslechu Dixonova živelného projevu silný zážitek. Jde o desku, ze které vyzařuje život, pulzuje textařským i hudebním mistrovstvím a představuje závan čerstvého vzduchu v současném hip hopu. Dixon vnímá album jako zobrazení svého života v posledních dvou letech a je připraven to předvést živému publiku: „Tyto myšlenky jsem držel tak dlouho v sobě, že se nyní nemohu dočkat, až je dostanu ze sebe ven!”

McKinley Dixon se narodil v Marylandu, nyní ale žije v Chicagu, ve městě, které ho dle vlastních slov inspiruje a je „plné magie.” A „magie” je také slovo, které někteří použili k popisu živých vystoupení tohoto jazzového rappera. Jeho česká premiéra na Prague Sounds slibuje silný zážitek.

„Přesvědčivě podané příběhy ze současného života se snoubí se svůdnou jazzovou instrumentací.” DIY Magazine

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články