Melusines 2024

27. 7. 2024 18:00, Ústí nad Labem

Typ akce
Koncert
Místo
Národní dům Ústí nad Labem
Velká hradební 619, Ústí nad Labem
zobrazit na mapě

Melusines je vyvrcholením Spatial Sommer Lab, druhého ročníku 3D audio sympozia věnovaného imerzivním zvukovým formátům a zkoumání toho, jak zdokonalení poslechových dovedností posiluje spojení s okolím a zlepšuje vnímání v digitálně náročném životě.

V době běžné implementace digitálních krajin do každodenního života nastávají otázky: přispěje některá z nich k pozitivnímu rozvoji zkušenosti? Jakou roli v tomto diskurzu hrají imerzivní média? Konkrétně: jak by mohly komponované a reprodukované 3D zvukové krajiny přispět ke kultivaci vnímání a komunikačních schopností?

Šest mezinárodních rezidentů laboratoře hledá odpovědi na tyto otázky prostřednictvím různorodých prizmat, která se pohybují mezi oblastmi zvukového umění, akustické ekologie a elektroakustické kompozice.

Na koncertě se představí performance a kompozice od:

  • Viktória Arvayová
  • Michael Džindžichašvili
  • Hou Lam Wu
  • Heu Hsu & Daniel Lythgoe
  • Martin Janda
  • Carina Pesch

Akce je využívá 32-kanálový diy open source sound system, který poskytuje hlavní partner rezidence OTTOsonics z rakouského Ottensheimu. Pořadatelé děkují Kulturnímu středisku města Ústí nad Labem, Löblhof & Artgrund a Fakultě umění a designu UJEP za podporu a spolupráci. Projekt finančně podpořil Ústecký kraj, Ministerstvo kultury ČR, Institut umění a Divadelní ústav v rámci programu SoundCzech. Toto dílo vzniklo za finanční podpory Evropské unie. Názory v něm vyjádřené nelze v žádném případě považovat za oficiální stanovisko Evropské unie.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články