Michelle Delk + Thomas Kissling: DoHromady / ToGether

2. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://praha.camp/
Místo
CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, Praha
zobrazit na mapě

V rámci přednáškového cyklu Kra/jiná proběhne přednáška DoHromady / ToGether na téma jak vytvářet inspirativní místa pro současný život a posilovat vazby mezi lidmi a jejich okolím.

V první části večera představí svou práci krajinářská architektka Michelle Delk, která zastupuje renomované norské studio Snøhetta. Toto studio je známé svým spojením environmentální citlivosti a kulturního přístupu, což se odráží například v jejich dílech jako Bibliotheca Alexandria či nová budova Opery v Oslu. Michelle, působící v New Yorku, se věnuje transdisciplinární práci, vytvářející jednoduché a přesto silné návrhy, které posilují vztahy mezi lidmi a jejich prostředím. Je aktivní členkou správní rady Urban Design Forum v New Yorku a rady The Cultural Landscape Foundation. Přednáší na konferencích a univerzitách po celém světě.

Ve druhé části přednášky se představí krajinářský architekt Thomas Kissling, reprezentující švýcarský ateliér Vogt Landscape Architects. Ateliér založený Güntherem Vogtem v roce 2000 rozšířil svou působnost během posledních dvou desetiletí do Londýna, Berlína a Paříže. Thomasovy práce, zaměřené na tvorbu parků a veřejných prostor, často zdůrazňují spolupráci s umělci.

Přednáška se koná pod záštitou Velvyslanectví USA a je součástí projektu podpořeného grantem v rámci EHP a Norských fondů 2024.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články