Michito Sanchez & Friends

21. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.loopjazzclub.cz/
Místo
The Loop Jazz Club Hostivař
Weilova 1144/2, Praha
zobrazit na mapě

„Dokud hraji hudbu, jsem šťastný,“ říká Michito Sanchez, losangeleský perkusista. Vyniká talentem vytvořit unikátní atmosféru při jakékoliv příležitosti. Ať jde o studiové nebo živé hraní. Zjednodušuje nebo zintenzivňuje složité rytmy tak, aby zapadly do současného zvuku popu, rocku, R&B, hip-hopu a jazzu.

Za svůj dosavadní život Michito nashromáždil stovky bicích nástrojů z celého světa, které používá s grácií a virtuozitou. Pro dítě vyrůstající v New Jersey byla taková kariéra snem. V rodině Američanů kubánského původu byla bonga stálou součástí domácnosti, a pro malého Michitu tak první školou. Později navštěvoval Los Angeles City College a Dick Grove School of Music, ještě za studií se pak začal hudbou i živit.

Byl zván do řady projektů a spolupracoval s takovými jmény jako Rolling Stones, Aretha Franklin, Joe Zawinul, Joe Walsh, Robert Palmer, Herbie Hancock, Plácido Domingo, Elton John, Eric Benét, Michael Bublé nebo Monica Mancini.

Nyní bude Michito Sanchez hostem festivalu Prague Proms a vystoupí se svými hudebními kolegy, a především přáteli, se kterými se během své pestré kariéry setkal.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články