Mirka Novak & Kryštof Pobořil

18. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://ustarepani.club/cs/
Místo
U Staré paní Jazz & Cocktail Club
Michalská 9, Praha
zobrazit na mapě

Koncertní večer se ponese v duchu soulu, jazzu, improvizace a rhythm and blues. Diváci uslyší také skladby každého umělce zahrané sólově, tedy loop station a sólový klavír.

Mirka Novak – zpěvačka, hlasová experimentátorka milující improvizaci, frontmanka několika kapel věnující se jazzu, soulu a funku. Minulý rok vydala čistě vokální debutové album "Malbum" u slovenského vydavatelství Hevhetia, na kterém hostují Zdeněk Bína, Endru nebo Ridina Ahmedová. Již 10tým rokem pravidelně cestuje do USA, kde nahrává své autorské písně a spolupracuje s prvotřídními hudebníky v Austinu, Bostonu, Washingtonu D.C. a New Yorku. Vystupuje sama s loop stationem nebo v jazzových uskupeních se skvělými muzikanty, jako jsou Federico G. Peňa (Victor Wooten, Marcus Miller), Tarus Mateen (Betty Carter), Dave Manely (Jill Scott), David Haynes (Chaka Khan).

Kryštof Pobořil – pianista, lektor, producent a zvukař. Pohybuje se mezi hudbou populární, jazzem a hudbou klasickou. Je členem v několika hudebních formací, např. Top Dream Company, Duende a vystupoval jako člen doprovodné kapely např. Evy Burešové, Jana Bendiga, a dalších. Spolupracuje na koncertních vystoupeních s Moravskoslezskou filharmonii v rámci projektu Symphony Dance Music, nebo Vánoce v O2 Aréně. Jeho styl je vytříbený, nápaditý s vysokým citem pro muzikalitu, není tedy divu, že jako klávesista je svými kolegy vyhledáván.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články