Momenty dějin

1. 1. 2016 - 2. 12. 2030, Praha

Typ akce
Výstava
web
https://www.nm.cz/navstivte-nas/objekty/muzejni-komplex-narodniho-muzea
Místo
Muzejní komplex Národního muzea
Václavské nám. 68, Praha
zobrazit na mapě

Unikátní expozice ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea.

Od 18. listopadu 2019 uvidí návštěvníci na celkem 112 metrech projekce jedinečnou multimediální expozici, která se věnuje bouřlivým událostem 20. století na Václavském náměstí od vzniku Československa až po přelom tisíciletí. Součástí je i pohled na každodennost tohoto prostoru. Zároveň se multimediální program věnuje architektonickému vývoji tohoto místa, od 19. století po soudobé změny.

Aby byl tento zážitek dostatečně autentický, bylo třeba spojit nejmodernější audiovizuální technologie s úctyhodnými technickými parametry. Chodba je v délce 56 m po obou stranách pokryta spojitým obrazem s plochou bezmála 270 m2, na kterou promítá celkem 38 laserových projektorů se zrcadlovými objektivy s ultra-krátkou projekční vzdáleností.Celkově lze konstatovat, že tento multimediální projekt svým rozlišením představuje největší spojitou projekci v Evropě, zároveň je ale výjimečný i v měřítku celosvětovém.

Obsahově se expozice skládá ze tří multimediálních projekcí: Momenty zrození velkoměsta, Momenty dějin 20. století, Momenty života.

Expozice ve spojovací chodbě obsahuje kontrastní světelné efekty, které mohou být nebezpečné pro osoby trpící epilepsií.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články