Monumenty Letenské pláně

21. 4. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Letenské sady - směrem k hraně letenského srázu nad Vltavou
Letenské sady, Praha
zobrazit na mapě

Letenská pláň je jedním z nejpopulárnějších míst pro setkání v Praze – ať již jde o sraz s přáteli, velké kulturní akce, nebo dokonce masové demonstrace. Jaký je ale příběh tohoto místa? Kdy se poprvé stalo cílem vycházek Pražanů, jak jej poznamenala Jubilejní zemská výstava v roce 1891, či jak podobu Letné ovlivnila doprava? Na to vše odpoví procházka, která se věnuje historii Letenské pláně od konce 19. století až do naší současnosti. Účastní se například dozví více o stavbě budov národních muzeí, ale i o sportovní minulosti a současnosti Letné. Neopomene se ani zmínka o naší nejslavnější „kachlíkárně“ či legendární funkcionalistický blok nájemních domů „Molochov“.

Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Důležité informace:

  • Místo setkání je před vyhlídkovou restaurací Letenský zámeček (Letenské sady 341); směrem k hraně letenského srázu nad Vltavou. Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Jazykem procházky je čeština. Vycházku s anglickým výkladem je možné nalézt zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články