Moor Mother & billy woods

4. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.lafabrika.cz
Místo
La Fabrika
Komunardů 30, Praha
zobrazit na mapě

Dvojkoncert plný působivých a strhujících hlasů s předními osobnostmi současného alternativního rapu.

Moor Mother
„Básnířka apokalypsy!”, tak ji nazval magazín Pitchfork a zdaleka nepřehání. Hudba unikátní filadelfské zpěvačky, básnířky a aktivistky vystupující pod jménem Moor Mother (aka Camae Ayewa) spojuje rap a recitaci poezie s prvky elektroniky, free jazzu, punku a zvukových koláží. Se silným vnitřním přesvědčením zaměřuje své texty podpořené intenzivním vokálním i hudebním projevem na rasové nepokoje, domácí násilí, otroctví i mýtus tzv. „postrasové” Ameriky. Vedle sólové tvorby je Camae Ayewa také členkou free jazzového kvintetu Irreversible Entanglements a vystupovala s formací Art Ensemble of Chicago. Její zatím poslední album The Great Bailout, které má jako téma smutné dědictví evropského kolonialismu, je všeobecně považováno za jedno z jejích nejlepších.

„Moor Mother patří k nejzajímavějším a nejlepším umělkyním současnosti.” Guardian

billy woods
Nejuznávanější americký undergroundový MC a dlouholetý vůdčí hlas alternativního rapu, který vždy lpěl na své nezávislosti. To je billy woods se svým unikátním stylem rýmování a texty, které odkazují ke Kafkovi, Vonnegutovi nebo Conradovi. Asi tolik nepřekvapí, že dlouho zůstával mimo hlavní proud zájmu. To se ale změnilo s vydáním zatím posledního alba Maps v produkci Kennyho Segala, které na něj přitáhlo zaslouženou pozornost. Deska s pronikavou a sofistikovanou hudbou se umístila vysoko na řadě kritických žebříčků s nejlepšími nahrávkami roku 2023 a navázala tak na uznání, které se dostalo jeho předchozímu počinu, albu Aethiopes.

A není to vlastně nijak těžké pochopit, proč skladby na Maps tolik zaujaly. Mistrovské texty a rapování prolínající se s výraznými bicími i ozvěnami jazzu a blues – saxofonovými linkami, probleskujícími zvuky klavíru i kytarovými a flétnovými samply. woodse navíc obestírá aura tajemství a nekonvenční osobnosti, na oficiálních fotografiích totiž skrývá svoji tvář. Jeho živá vystoupení vás ale přenesou přímo do srdce tohoto výjimečného umělce. „billy woods ovládá a nabízí vše – humor i temnotu, techniku i styl.” Pitchfork

Moor Mother a billy woods spolupracovali na albu Brass z roku 2020, jejich společný večer na festivalu Prague Sounds ale nabídne dva samostatné koncerty – dvě vystoupení současných hip hopových umělců.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články