Mos

17. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Inscenace Mos je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita.

Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci Mos rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance.

Inspirací pro Mos byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek.

Představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a stroboskop.

Ioanna Paraskevopoulou je mladá tanečnice a choreografka působící v Aténách. Absolvovala Řeckou národní taneční školu a v současné době studuje na Katedře audiovizuálních umění na Jónské univerzitě. Ve své umělecké praxi se zaměřuje na vztah mezi audiovizuálními médii a pohybem. Zkoumá přenastavení a možná rozšíření oblasti choreografie a tance. Za svou kariéru získala četná ocenění v Řecku a zahraničí a její inscenace Mos se stala součástí Aerowaves Twenty23.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články