Muzeum Vzpomínek

11. 12. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Na své vzpomínky se nelze zcela spoléhat, zároveň však neexistuje žádná jiná realita než ta, kterou si právě ve vzpomínkách každý nese. Každý prožitý okamžik, nabývá významu jedině díky minulosti. Kdyby z vědomí někdo vymazal minulost, ztratily by přítomnost a budoucnost veškerý význam. Od nicoty člověka dělí jen schopnost uchovávat věci v paměti.

Představení Muzeum vzpomínek se odehrává v přenosném muzeu vytvořeném ze 70 m2 rezavých kartoték. Pět postav zde znovu skládá dohromady jeden lidský život, který skončil. Dva bratři, soused, učitelka a přítelkyně. S něhou, humorem a s živou hudbou vyprávějí příběhy o člověku, jehož ztratili. O bratrovi, studentovi, chlapci ze sousedství, první lásce. Diváci sedí těsně u sebe v důvěrném malém prostoru připomínajícím archiv a herce i příběhy mají doslova na dosah ruky. Po představení se rezavé zásuvky otevřou a z předmětů, jež v sobě skrývají, tak vznikne výstava. Místo se promění v malé muzeum, prostor, který jitří smysly a podněcuje k úvahám o vlastních životech a vzpomínkách.

Vhodné pro diváky od 14 let.

Podpořili Norwegian Ministry of Foreign Affairs, Arts and Culture Norway, Arts Council England. Projekt byl podpořen z finančních mechanismů EHP a Norska 2014–2021.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články