Mvtant + Skemer

15. 2. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://bikejesus.com
Místo
Bike Jesus
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Bike Jesus přinese 15. února temné techno/EBM kombo, jmenovitě belgické dark wave duo Skemer a Electronic Body Horror Mvtant z texaského San Antonia.

Mvtant je industrialní obsese analogem, primitivními syntezátory, VHS, 12-bit mašinami, ree-to-reel recordingem, mono kazetami. Kromě post-punku, industrialu a EBM je Mvtant silně ovlivněn hororovými a sci-fi filmy, anime i literaturou. „Špinavé textury na prahu bolestivosti, pod silnou vrstvou magnetického prachu schované melodie přetahující se s kakofonií, agresivní a nepříjemné,“ to je Mvtant. To dokazuje například jeho cover Gang Of Four Damaged Goods na aktuálním albu Low Culture Metal Bodies (remixes and covers).

Skemer tvoří modelka a zpěvačka Kim Peers a kytarista Mathieu Vandekerckhove z belgické post-metalové kapely Amenra. Jejich dva zcela odlišné hudební světy kolidují a dekonstruují se, aby vznikl minimalistický dark wave, zčásti brutální a zčásti plný erotické tenze. Jejich aktuální album Toasts & Sentiments vyšlo loni v listopadu na italském kult labelu Avant! Records.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články