Nailah Hunter

3. 9. 2024 20:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://archa-plus.cz/cz/
Místo
ARCHA+
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Americká skladatelka, zpěvačka a harfenistka s africkými kořeny přijede do Prahy poprvé, a to 3. září 2024. V ARŠE+ představí své nejnovější album Lovegaze, které se žánrově pohybuje na rozmezí folku, ambientu, popu, RnB a trip-hopu.

Multiinstrumentalistka Nailah Hunter z Los Angeles skládá mystickou folkovou a ambientní hudbu od roku 2019. Po celé řadě singlů podepsala smlouvu s vydavatelstvím Fat Possum a vydala své plnohodnotné debutové album Lovegaze. Jako dcera belizského pastora začala Nailah svou hudební cestu v kostele, kde hrála na bicí, kytaru a zpívala ve sboru. Ve studiu hudby pak pokračovala na kalifornské univerzitě CalArts, kde studovala zpěv a hru na harfu. Nailah si harfu už od začátku spojovala s fantazií, psychedelií a snovými světy. Hře na tento nástroj se naprosto oddala a zavřená ve svém pokoji dokázala cvičit až šest hodin denně.

Produkce skladeb k albu Lovegaze začala v jednom malém pobřežním městě poblíž kanálu La Manche, kde Nailah nahrála demo nahrávky s vypůjčenou keltskou harfou. Po seznámení s londýnskou producentkou Cicely Goulder se Nailah o rok později vrátila do Anglie, aby písně dále rozvíjela. Výsledná sbírka Lovegaze je dle autorky „uhrančivým svědectvím o houževnatosti přírody“.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články