Napečeno mám

11. 1. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.provazek.cz
Místo
Divadlo Husa na provázku
Zelný Trh 9, Brno
zobrazit na mapě

Končí život smrtí nebo důchodem?

Jsou pomalí, pokud nedrží nákupní vozík. Šetří na pohřeb a schovávají si peníze pod matrace. Věří hoaxům. A přeposílají je. Kupují hrnce od podomních prodejců, a pak v nich nevaří, aby se nezničily. Žijí v izolaci a zpoza záclony kritizují to, jak žijí ostatní. Chodí k doktorovi, i když jim nic není. Volí populisty, kteří jim zvedli důchod. Žijí z daní. Ustavičně si stěžují. A vždycky mají napečeno. Babičky a dědečkové. Penzisté. Důchodci. Starci. Báby a dědkové. Geronti. Duchny.

Amatérský soubor pro seniory s názvem Studio 60+, založený v lednu 2023 při Divadle Husa na provázku, umožňuje svým členům setkání s řadou tvůrčích osobností spojených právě s tímto divadlem. Témata Provázku pak na oplátku mohou být nově obohacena o perspektivu těch, kteří často bývají opomíjeni.

Členové Studia 60+ zakončí svůj první rok působení autorskou inscenací, v níž společně sestaví model průměrného seniora. Ten vzápětí rozcupují na rozmanité a unikátní jednotlivce. Lidi nucené reagovat na zběsile se měnící společnost. Babičky. Dědečky. Starce. Geronty. Duchny. Jak cizí i vlastní předsudky ovlivňují lidský život? Hodí se v tomto věku ještě lézt na jeviště? A co budou v důchodu poslouchat „depešáci“? Taky dechovku?

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články