něco něco + Máří

19. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.18600.cz/
Místo
Přístav 18600
Rohanský ostrov, Praha
zobrazit na mapě

V polovině června do Přístavu 18600 zavítá taneční, elektronická a místy post-punková kapela něco něco, ke které se připojí nadějná písničkářka a objev české scény Máří.

Kapela něco něco vznikla v roce 2019 a na kontě má už tři desky: Začíná (2020), Útržky (2021), za které byli nominováni na hudební ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023). Kapelu tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a kytaru. Na koncertech je doprovází energický bubeník Václav Švestka. Kapela něco něco není žánrovka, ale v její eklektické hudbě můžete slyšet vlivy New Order, Robyn, Future Islands, The Smiths, LCD soundsystem, Hot Chip nebo české nové vlny. V písničkách s poetickými českými texty se kapele daří propojit sdílenou zkušenost lidí, kteří hledají své místo ve světě a snaží se žít tak, aby obstáli sami před sebou. Hlavní textařka Alžběta Trusinová také často pracuje s tématem ženské zkušenosti a empowermentu.

O Máří se v loňském roce psalo jako o nadějném objevu české hudební scény. A to hlavně díky debutovému albu Léto znovu přijde, jehož spoluautorem je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. „Moje texty na prvním albu mapují jedno konkrétní období. Období silných emocí, které bych označila asi začátkem mého dospívání. Když se ohlédnu zpátky, přijde mi většinou jako jedna dlouhá zima. Na desce se dotýkám také tématu naděje a vyrovnávání se se změnou. Možná i proto se album jmenuje Léto znovu přijde,” říká Máří.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články