Nedobrovolný sběratel Martin Polák

21. 2. 2024 - 26. 4. 2024, Praha

Jan Kieweg
Typ akce
Výstava
web
http://www.prostora.org/
Místo
Galerie Prostora
Blanická 845/9, Praha
zobrazit na mapě

Galerie Prostora pokračuje s představováním sbírek současných výtvarných umělců. Výstava představí umělecký výběr konceptuálního fotografa Martina Poláka. Sbírka vznikala po dlouhých čtyřicet let jako vedlejší dopad sběratelovy hlavní činnosti – fotografování uměleckých děl, výstav a aktivit zdejších umělců několika generací. Sbírka zahrnuje i některé z akvizicí Markéty Othové, sběratelovy družky.

Specifická instalace využívá původního zasklení oken drátosklem a představuje několik desítek děl a to jak obrazy, kresby, tak fotografie či sochy menších rozměrů od osobností jako jsou například: Jan Merta, František Skála jr., Jiří Kovanda, Jiří David, Jaroslav Róna, Čestmír Suška, Petr Písařík, Jiří Černický, Petr Pastrňák, Antonín Střížek, KW, Jiří Středa, Petr Veselý, Miroslav Pacner, Tomáš Smetana, Jakub Špaňhel, skupina Kamera Skura (…) a kresby pacientů psychiatrické léčebny.

Martin Polák: Je znám především z umělecké dvojice Jasanský/Polák. Společně vyvinuli vlastní konceptuální přístup k fotografii jako médiu, kterému tak otevřeli další cestu jejího vývoje.

Praktické informace:

  • Otevírací doba galerie: středa až pátek od 14:00 do 17:30.
  • Návštěvníci musí zvonit na zvonek „Skupina / Prostora“.
  • Ve státní svátky má galerie zavřeno.
  • Dernisáž aktuální výstavy je naplánovaná na 16. 4.
  • Vernisáž nadcházející výstavy bude 23. 4.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články