Neviditelné krajiny – projekce s diskuzí + fyield + SHLUK

11. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.archa-plus.cz/
Místo
ARCHA+
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Sonda do neviditelných krajů zvukové ekosféry.

Zvuk coby fyzikální veličina svou prakticky neomezenou prostupností upozorňuje, že vnímat svět kolem sebe coby shluk jasně oddělených objektů je nepřípadné. Vše je propojeno se vším v jemném předivu. Zvuk rozmazává hranice mezi infrastrukturami, přírodou a lidmi. Proniká za vizuální povrchy a odhaluje dění, které nekopíruje to, co je vidět. Zvuk, vibrace, se tak stává ukazatelem změny.

Harmonogram večera:

  • 19:30 –⁠⁠⁠⁠⁠ film Neviditelné krajiny (48 min.)
    • Film Ivo Bystřičana sleduje esejistickou formou sonickou expedici na frontovou linii klimatické krize.
  • 20:30 –⁠⁠⁠⁠⁠ diskuze s Ivo Bystřičanem (30 min.)
  • 21:15 –⁠⁠⁠⁠⁠ koncertní vystoupení formace Fyield (40 min.)
    • Formaci fyield tvoří hudebníci Václav Havelka, Pan Thorarensen (IS) a Kryštof Kříček. Album Future Landscapes vybudovali na základech zvuků pořízených na expedici v Česku a na Islandu (kontrastní země co do produkce CO2 na hlavu) ve spolupráci s s field recordisty Magnúsem Bergssonem (IS) a Sarou Pinheiro (PT) a s filosofem technologií Lukášem Likavčanem (SK).
  • 22:00 –⁠⁠⁠⁠⁠ koncertní vystoupení formace SHLUK (40 min.)
    • Zvuková performance vychází z terénního sběru zvukového smogu. Zkoumá konkrétní zóny v České republice prostřednictvím zvuku jejich kulturních a technologických jevů, které přímo či nepřímo vedou ke globálnímu oteplování. Zvuková cesta povede dostředivě katastrem Prahy až k zvukové ekosféře prostor ARCHA+. Uskupení Shluk tvoří Sara Pinheiro, Jiří Rouš a Petr Zábrodský.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články