New Candys + Science Killer

1. 12. 2023 18:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Koncert New Candys a Science Killer ze série čtyř podzimních koncertů, v rámci kterých se v Kasárnách Karlín představí zajímavá jména zahraniční a tuzemské psychedelické scény.

Italští New Candys patří k nepřehlédnutelným jménům současné generace neo-psychedelických kapel, které rezonuje ve světě. Jejich tvorba by se dala s nadsázkou charakterizovat jako lehce temný rock’n’rollový étos s mysticky chytlavými melodiemi. S poslední albem Vyvyd se navíc objevují elektronické prvky, s kterými si kapela splnila přání přidat i trochu tanečního feelingu. K tomu jsou „Candys“ známí jako neuvěřitelně sehraná a neúnavná živá kapela, která jede jedno turné za druhým. Naposledy se v Praze ukázali před plnou Roxy v únoru, kdy supportovali americkým The Black Angels a jejich vystoupení sklidilo velmi nadšené ohlasy. Podaří se jim nabyté renomé ještě překonat, tentokrát jako headliner v Kasárnách?

Zástupcem tuzemské scény se pro tento večer stanou Science Killer. Jejich psychedelický noise-rock přecházející až v ponurý shoegaze, zdá se být dokonalou volbou do kombinace na tomto hudebním večírku. Na své poslední desce Blackbirds se Science Killer mohou bezesporu pyšnit jedním z nejlepších „soundů“, jakého u nás psychedelická kapela v poslední době dosáhla. Když navíc rozjedou svojí „krautovou“ pařbu naživo, tak se někde vzadu objeví i sám Nietzsche.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články