Nik West

16. 3. 2024 20:30, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.metromusic.cz/
Místo
Metro Music Bar
Poštovská 6, Brno
zobrazit na mapě

Nik West se vyznačuje svou „výbušnou prezentací na jevišti“, v rámci své kariéry spolupracovala se jmény jako Dave Stewart z Eurythmics, Prince, John Mayer, Glee a další. Nik, se proslavila nahráním coveru Back In Black od AC/DC, a stala se oblíbenkyní Stevena Tylera a Lennyho Kravitze. V Brně vystoupí 16. března 2024 v Metro Music Baru.

Hudební cesta Nik West začala v jejím rodném městě Phoenix. Právě tam ji její otec naučil hrát na kytaru, když jí bylo pouhých 13 let. Vyrůstala v domácnosti plné hudby a kreativity. Její sestry a starší bratr (klávesy, bicí, housle a kytara) byly její první kapelou. I když ji začala hudební cesta hraním na kytaru, jakožto levoruký fenomén si skutečně uvědomila své povolání, když baskytaru objevila na střední škole při poslechu skladby Michaela Jacksona You Wanna Be Startin Somethin.

Při práci na svém prvním albu Just In The Nik Of Time se Dave Stewart z Eurythmics také seznámil s její tvorbou a nabídl jí spolupráci na několika projektech. Začala také spolupracovat s Grammy oceněným skladatelem/producentem Glenem Ballardem (Alanis Morissette, George Strait a Michael Jackson) na nahrávacím projektu. Od té doby se Nik stala první černoškou skládající hudbu pro sportovní síť Disney, ESPN. Koncertně vystupovala a nahrávala s umělci jako Prince, Quincy Jones, John Mayer, Santana, Larry a jamovali s ní Graham, Macy Gray, Esperanza Spalding, Orianthi, Bootsy Collins a další. Její dovednosti si brzy všimla hudební společnost Fender. Pro její hlas a funky baskytaru jí nabídly uměleckou podporu. Mimo to má Nik West partnerství se společnostmi jako Rockstar Energy, Audemars Piguet, James Allen Diamonds, Vanderhall, Roland a další. West rovněž stojí za Bass Domination Course.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články