Nora Buschmann

14. 9. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.prgcons.cz/
Místo
Koncertní sál Pražské konzervatoře
Dvořákovo nábřeží 77/2, Praha
zobrazit na mapě

Berlínská klasická kytaristka je spojována s výjimečnou muzikálností a vysokou úrovní virtuozity a svými expresivními sólovými koncerty si již získala mezinárodní uznání. Nora Buschmann se narodila v Berlíně. Po studiu klasické kytary na Konzervatoři Franze Liszta ve Výmaru pokračovala ve studiu ve třídě sólové hry Huberta Käppela v Kolíně nad Rýnem. Dále navštěvovala mistrovské kurzy mimo jiné u virtuózů Davida Russella, Oscara Ghiglii a Thomase Müllera-Peringa.

Nora Buschmann je v současnosti považována za jednu z nejvýznamnějších mezinárodních sólistek na klasickou kytaru. Často přijímá pozvání na renomované festivaly, vystupuje s orchestry, vede mistrovské kurzy a pracuje jako porotkyně. Aktivně komunikuje se současnými skladateli pro klasickou kytaru a pravidelně uvádí jejich díla.

Výrazným prvkem je její jedinečný přístup k rozšiřování obvyklého repertoáru klasické kytary. Při intenzivnějším studiu nových hudebních oblastí tráví co nejvíce času v cizím prostředí, aby hudbu zcela prožila v daném kontextu a teprve poté ji učinila přirozenou součástí svého vlastního hudebního světa. Několik let například žila v Soluni a kytarovou hudbu Latinské Ameriky zkoumala prostřednictvím rozsáhlého turné. Výsledkem jsou alba jako Suite Orientale a Apassionata Latina.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články