Nordic Brass Ensemble

30. 6. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
Místo
Kostel sv. Šimona a Judy
Dušní, Praha
zobrazit na mapě

Nordic Brass Ensemble založili v roce 1993 přední hráči na dechové nástroje z uznávaných symfonických orchestrů ve Skandinávii. Již od samého počátku se tento soubor zaměřuje na rozvíjení vlastních hudebních nápadů. Využíváním různých vlastností nástrojů a jejich kombinováním neustále formuje svůj osobitý zvuk novými a neobvyklými způsoby. Nabízí široký repertoár, od hudby renesance po hudbu soudobou, a většina z tohoto repertoáru je aranžována výhradně pro něj.

Na svém kontě má ansámbl kritiky chválenou desku European Tour (2016), stojící na základech renesanční hudby a raného baroka. Pravidelně vystupují v severských zemích a v posledních letech absolvoval turné po Německu, Itálii, Rakousku, Španělsku a Jižní Americe.

Tentokrát tito profesionální členové Královské filharmonie Stockholm, Oslo Philharmonic, Göteborského symfonického orchestru, Norwegian National Opera Orchestra, Trondheimského symfonického orchestru nebo Bergen Philharmonic Orchestra vystoupí v rámci festivalu Prague Proms v kostele sv. Šimona a Judy; kromě jiného představí také skladby ze zmiňované úspěšné desky European Tour.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články